Recent Posts

Archive

Tags

No tags yet.

שיווק ופיתוח עסקי בלינקדאין

מאמר זה נכתב על בסיס ניסיון של שנים בעבודה עם לינקדאין, הרשת העסקית המובילה והגדולה בעולם אשר הושקה בשנת 2003, הן כאשת גיוס ומשאבי אנוש והן כאשת עסקים ובעלת חברה אשר "צדה" את כל לקוחותיה באמצעות הלינקדאין. המאמר מבוסס על סדנאות לינקדאין שאני מעבירה במסגרת החברה שבבעלותי- יעוץ קריירה והשמה - WPS - Career Consulting. Headhunting.

להלן:

שיווק ופיתוח עסקי בלינקדאין – מבוסס על ניסיון שנים בעבודה עם לינקדאין.

הסדנא עליה מבוסס המאמר מועברת במסגרות רבות- חברות הייטק, עסקים קטנים ויזמים, חברות השמה ומשאבי אנוש, מחפשי עבודה ועוד. אז למי בעצם מיועד המאמר? לכולם!!!

ברשת לינקדאין ישנם כיום כ-500 מיליון חברים בעולם (מעל למיליון וחצי מתוכם נמצאים בישראל) והיא הוכתרה כרשת היעילה ביותר לאיתור לידים וגיוס לקוחות חדשים בארץ ובחו"ל עבור חברות B2B.

אז בין אם את/ה בעל/ת עסק, מנהל/ת שיווק, פיתוח עסקי ומכירות, מנהל/ת משאבי אנוש או מחפש/ת עבודה- לינקדאין זו הפלטפורמה להיות בה! ולא משנה מי בעל/ת התפקיד אליו את/ה רוצה להגיע – מנכ"לים, מנהלי משאבי אנוש ורווחה, אנשי התמיכה הטכנית או הכספים – לינקדאין תיתן לכם את המענה היעיל ביותר לאתר ולהגיע אל אותם אנשים.

עכשיו אני מבקשת שתעצרו לחשוב כמה אותם מיליוני אנשים יכולים להיות שווים לכם?

אבל רק אם:

  • אם תדעו לאתר לקוחות חדשים ושותפים עסקיים בארץ ובעולם

  • אם תדעו לאסוף מודיעין עסקי על המתחרים

  • אם תדעו למתג את עצמכם, את החברה שלכם ומוצריה

  • אם תדעו להרחיב את רשת הקשרים המקצועית שלכם בצורה טובה

מה מאפיין את אלה המצליחים בעסקים?

זה הדרך שבה הם מבינים את הרשת, מצליחים "לנצל" את כל יתרונותיה וכיצד הם ממנפים נכון את מה שהיא מציעה לטובת המטרות העסקיות שלהם.

יש לאתר את הלקוחות הפוטנציאליים הנכונים בלינקדאין , ליצור קשר ראשוני עימם, ולהעביר מסר שיווקי אשר מותאם להם אישית באופן ישיר. פעילות כזו מביאה ליחס גבוה של התעניינות ולהמשך תהליך מכירה.

כמה מילים על נטוורקינג – התורה של עולם העסקים אני אגלה לכם סוד, נטוורקינג אפקטיבי יש לתחזק לאורך שנים. כולנו מבינים את משמעות הנטוורקינג, אך כשמגיעים לשימוש בלינקדאין… למרות שרובנו חברים ברשת עסקית זו, מרבית האנשים לא מוצאים את הזמן להשקיע מספר דקות מדי יום לשימוש בכלי זה. ההבדל המשמעותי ביותר בנטוורקינג בלינקדאין, לעומת השתתפות במפגש נטוורקינג, הוא שמראש נוכל לראות את הפרופיל של האדם אליו אנו פונים ולמי הוא מחובר ברשת הקשרים שלו. נוכל לסקור את רשימת הקשרים שלו ולתכנן מראש כיצד להגיע לאדם מסוים, על פי קשריו.

הנה כמה 3 שלבים מתוך 10 + טיפים שלי לניצול מרבי ומיטבי של הרשת העסקית המצליחה בעולם לינקדאין :

  1. השלב הראשון בכל התהליך הוא לוודא שהפרופיל שלכם בנוי בצורה הכי טובה שניתן. בניגוד לאינפורמציה יבשה כפי שמוצגת בקורות החיים שלנו, הפרופיל האישי בלינקדאין הוא המקום להפגין גמישות תוך הדגשת הנקודות החזקות שלנו. תשמעו למי שהגיעה לכל לקוחותיה דרך הלינקדאין, בפנייה לאלפי אנשים בלינקדאין, הפרופיל האישי שלכם הוא קריטי וישפיע על רמת המוכנות של אותו לקוח פוטנציאלי לחזור אליכם. (אשמח לעזור בבניית פרופיל מקצועי והרחבת הנטוורק).

  2. נעשה זאת באמצעות כמה דרכים (הנה 2 מתוכם): תמונת פרופיל – ראשית חשוב להציג תמונה מתאימה בפרופיל העסקי שלנו, שתתמוך במיצוב בו אנו חפצים. שימוש במילות מפתח בקישורים ובתכני הפרופיל – מילות מפתח רלוונטיות, המופיעות בקטגוריות שנמצאות בפרופיל (בתיאור, בהתמחויות, בניסיון, ובסיכום) תעזורנה לנו להופיע בחיפושים שונים שמבוצעים בלינקדאין. כמו כן, חשוב להוסיף לפרופיל האישי שלנו קישורים לאתר האינטרנט שלנו. בשלב השני, יש להגדיר בצורה מדויקת מיהו הקהל אליו אנו פונים (תפקיד, גודל ארגון, סוג ארגון, רמת בכירות ועוד), מהי המטרה שלנו ומה אנחנו רוצים להשיג על ידי פעילות ברשת לינקדאין (מיתוג אישי, ניהול קריירה, חיפוש עבודה, שיווק לעסק, יצירת לידים ומכירות, מינוף פעילות יחסי הציבור שלנו ועוד). לאחר שהגדרתם יעדים ומטרות לטווח קצר ולטווח ארוך, יהיה לכם הרבה יותר קל להגדיר את המדדים לבחינת ההצלחה ברשת העסקית המדהימה הזאת.

  3. בשלב השלישי, השתמשו בכלי החיפוש המתקדם של לינקדאין על מנת לאתר את הלקוחות הפוטנציאליים. מומלץ להשתמש בשמות תפקידים דומים, במיפוי חברות רלוונטיות ובחיפוש בוליאני (דוגמת (AND, OR, NOT בכדי שרשימת הלקוחות הפוטנציאליים תהיה אופטימלית. כך לדוגמא נוכל לבצע חיפוש אחר כל חברי לינקדאין שתפקידם "סמנכ"ל פיתוח", מאנגליה, ואשר מועסקים בחברות בהן 201-500 עובדים. טכניקה יעילה נוספת להגיע לאנשים הרלוונטיים לנו היא ללכת מהסוף להתחלה. למשל, נניח שהחברה הרלוונטית לנו היא בריטיש טלקום (באותו האופן ניתן לחפש חברות בישראל) ואנו רוצים לאתר את האדם הרלוונטי על מנת להציע לו שירות או מוצר. נחפש בחיפוש המורחב של לינקדאין את המונח "British Telecom" תחת שדה "שם החברה", ונקבל למעלה מ-1000 תוצאות של אנשים בלינקדאין שעובדים או עבדו בחברה (שבפרופיל האישי שלהם מוזכר שם החברה). נאתר את האדם/אנשים הרלוונטיים לנו. במקרים מסוימים, נוכל מיד לראות שאנו חברים באותה קבוצה שאותו אדם חבר בה, ומיד תהיה לנו אפשרות לפנות אליו בהודעה אישית. נוכל גם לשלוח לו בקשה לחברות ולאחר אישורו נשלח הודעה עם מסר שיווקי.

חשוב לזכור כי הרשת שלנו בלינקדאין מורכבת משלוש רמות ואינה מסתיימת לעולם

  1. הקשרים הישירים שלנו

  2. קשרים רמה 2 (חברים של הקשרים שלנו)

  3. קשרים רמה 3 (חברים של חברים של הקשרים שלנו)

רוצים לדעת מהם 7 השלבים הנוספים ולקבל עוד טיפים מעולים לניצול מרבי ומיטבי של הרשת העסקית המצליחה בעולם?

צרו עמי קשר וניפגש

מתחשק לכם לדלג על השלבים ההתחלתיים ולהגיע ישר לעיקר? תנו לי לעשות את העבודה בשבילכם! אני אבנה לכם פרופיל לינקדאין ודף עסקי מושך במיוחד!

למה לעבוד איתי על השיווק בלינקדאין?

-כי אני "צדתי" את כל הלקוחות שלי בלינקדאין ובתוך 6 שנים צברתי קרוב ל- K10 קשרים -כי אני אלווה אתכם לאורך כל הדרך – אתן לכם את כל הידע והכלים בכדי שאתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם בעתיד אם תרצו -כי אני משתמשת בכלים המתקדמים ביותר בלינקדאין – ה"לינקדאין ריקרוטר" הוא הכלי המתקדם ביותר לאיתור לידים, לקוחות ומועמדים (וגם היקר ביותר שלהם), בארץ ובחו"ל בלי המגבלות הרבות שקיימות בכרטיסים הרגילים או המשודרגים ואני אמנף אותו עבורכם!

Hilla Edlis

Managing Partner

972-53-7220150+

Email: hilla@wps-hr.net

Website: www.wps-hr.net https://www.linkedin.com/in/hillaedlis/


+972-77-406.08.38

+972-53-722.01.50

©2020 BY WPS-HR.NET